Windows Problemlerini Kendimiz Çözelim

Belki de şu ana kadar yazacağım en yararlı makale bu olacaktır diyebilirim. Sebebi ise her bilgisayar kullanan kişinin daha önce yazdığım çoğu makale ile ilgisinin olmamasıdır. Şu ana kadar her kullanıcının karşılaştığı ortak problemler yazılım ve donanım problemleridir. Donanım üzerine bir işlem yapabilmek için teknik bilgilerin bilinmesi gerekiyor. Ancak yazılım kısmı hakkında çoğu kişinin bilgisi vardır. En basitinden internet tarayıcılarını örnek verirsek X tarayıcısı Y tarayıcısından hızlı ya da yavaş diyebiliyoruz. Bu yazıda temel yazılım olan windows üzerinde oluşacak hataların düzeltilmesi hakkında bilgi vereceğim..

Sahte Antivirüslere Dikkat !
Çoğu bilgisayar firması ucuza kaçsa da şu an alınan bilgisayarlarla beraber windows işletim sistemleri dağıtılıyor.Bu kadar popüler bir işletim sisteminin kurcalanmasıyla beraber performans ve güvenlik açıkları ortaya çıkıyor.Çoğu acemi kullanıcı ise internette gezerken bu güvenlik açıklarını okuyunca paniğe kapılabiliyor. Bunların önüne geçmek için antivirüs yazılımları indiriyor. Bunların işe yarama durumları ise şüpheli. Bir antivirüsün virüs dediğine öbürü hiç bir şey demiyor.. Asıl can alıcı nokta ise buradan başlıyor. İnternet piyasasında 500'ün üzerinde antivirüs yazılımı var. Bunların bir kısmı bildiğimiz yazılımlar olmasına rağmen bir bölümü ise sahte yazılım dediğimiz antivirüs gibi davranan yazılımlardır. Bu yazılımlar acemi kullanıcıları kolaylıkla kandırabilmektedir. Bu yazılımı kullanan acemi kullanıcıların yarı yolda kalma ve dosyalarını kaybetme ihtimali yüksektir. Bu sahte yazılımlar windows kabuk yapısını kullandığı için tespiti bir hayli zor. Yine de ara ara verilen hatalara bakılarak programların sahte olup olmadığını anlamamız mümkün..

Aşağıda ekleyeceğim bir kaç masum görünen resme bakarak aslında sahte olduklarını anlayabiliriz.. Bir çok sahte programın amacı ise tam koruma sağlayalım diyerek kredi kartı bilgilerini almak..

Programların ortak özelliklerine dikkat edelim. Çoğu programın ortak özelliği satın alma işlemidir.

Sahte Codec Sitelerine Dikkat !
Son bir kaç yıldır film sektörlerinin gelişmesi ile farklı dosya uzantılarına sahip video dosyaları ortaya çıkmaktadır. Bunu fırsat bilen kötü niyetli yazılımcılar sahte codec dosyaları yazmakta hatta siteler üzerinde bunları indirmeye teşvik etmektedir. Çoğu kişinin kullandığı Windows Media Player her video dosyasını açmadığı için acemi kullanıcılar bunları istemeden de olsa indirmektedir.


Şu an siteler üzerinde surf yapıldığında sahte codec siteleri 200 ü aşmış durumdadır. Bu sitelerin çoğunu internet üzerinden film izleme siteleri oluşturmaktadır. Sahte codec indirme siteleri bu şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Windows'un Diğer Problemleri
Maalesef ki tek problemler Sahte Codec ve Antivirüsler değil.Aniden kitlenen windows , uygulama hataları da sık sık karşılaşılan problemlerdir.

Çöken Veya Kitlenen İnternet Tarayıcıları
İnternet tarayıcıları zararlı yazılımların ana kaynağıdır diyebiliriz. Bu ana kaynak zararlı yazılımlardan ilk etkilenen programdır.Herhangi bir virüs ya da zararlı başka yazılıma mağruz kalan tarayıcılar olmadık zamanlarda kendini kapatabilir , kitlenebilir.Bu kitlenmenin temelini araştırmaya öncelikle tarayıcı eklentileriyle başlayabiliriz. Zaten bu tarayıcı eklentilerini sosyal paylaşım sitelerinden biliyoruzdur.. Bu tarayıcı eklentilerinin temelini açılış sayfalarını değiştiren hijacker virüsleri oluşturuyor .Bu yazılımlar kayıt defterinde bir çok değişiklik yaparak ana sayfayı değiştirmenizi önler ve kendilerine para kazandıran reklamlarını yerleştirir.Eğer şanssız biriysek hijacker ile beraber trojan bulaşmıştır. Bunun için bir takım programlar gerekiyor. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde hataların düzeltilmesi için gereken programları anlatacağım..

Yavaş Kapanan - Açılan Windows
Kullanıcılar her ne düzeyde olursa olsun dert yanacakları sorunların başında yavaş kapanma ve yavaş açılma sorunu gelmektedir. 
Yavaş kapanma sorunu windows servisleriyle alakalıdır. Kapatma komutu verildiği anda bilgisayarda çalışan servisler ve ardından uygulamalar kapatılır.Bu kapatmanın süresine "Askıda Kalma Süresi" denir. Bu süreyi kayıt defterinden düzenleyerek kapanma süresini azaltmak mümkündür.
Bunun için;
Kayıt defterinde "HungAppTimeout" verisinin değeri azaltılmalıdır.
HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop içerisinde anahtarını bulup değerini 1000 olarak değiştirmek gerekir.
Yavaş açılma sorununun temelinde ise başlangıçta çalışan programlar geliyor. Gereksiz programların modüllerinin çağrılması ile bir çok modül yükleniyor bu da yavaşlamaya neden oluyor.Üstüne bir de antivirüs kurulu ise modülleri en son yüklenmektedir. Başlangıç programlarını ayarlamak için Başlat > Çalıştır> msconfig komutuyla başlangıç sekmesinde gereksiz programlar düzeltilmelidir. Makalenin ilerleyen bölümlerinde farklı program seçenekleri hakkında bilgi vereceğim..

Disk Birleştirme
Windows'un disk birleştirme özelliğini belli aralıklarla kullanmak gerekir. Silinen uygulamalar veya dosyalar disk üzerinde parçalanmalara neden olur. Dosyalar disk üzerinde dağılmış olarak bulunur ve çağrılan programın açılış süresi artar..Eğer günümüz oyunlarını oynayan biriyseniz oyunları kaldırma ihtimaline karşı windowsun kurulu olmadığı dizine yüklemenizi öneririz .Hele bir de oyun boyutları fazlaysa.

Kayıt Defteri Bakımı
Disk birleştirme önemi ne kadar fazlaysa kayıt defterinin önemi de o kadar fazladır .Çünkü kayıt defterinin okunması sırasında gereksiz kayıt girdileri de okunmaktadır.Bir uygulamanın silinmesi durumunda kayıt defteri içerisinde programa ait kayıtlar öylece kalır.Disk birleştirme işleminden önce kayıt defterlerinin düzenlenmesinde yarar vardır. 

Çözüm Önerileri Ve İlgili Programlar
Kurulan ve kullanılmayan programlar kayıt defterinde ve bellekte yer kaplayacağı için son çare olarak kullanılmalıdır. Bunu ilk çare olarak görenler programların işe yaramamaları halinde sistemi baştan kurmaktadır..Bu sistemi baştan kurma işlemi sunacağım çözüm önerilerinin ardından son çare olarak kullanılmalıdır..

Güvenli Modda Başlama
Kurulu bir güvenlik yazılımı var ve zararlı yazılım bunu devre dışı bırakıyorsa bu seçenek seçilebilir.Güvenli modda zararlı yazılımların ağ etkileşimleri kesilmekte ve bellekte 3. parti yazılımları çalışmamaktadır. 3.parti yazılımları arasında sisteme bulaşan zararlı virüsler de dahildir.

Sistem Geri Yükleme
Windowsun sunduğu bu cazip avantaj aslında sisteme bulaşan zararlı yazılımların en sevdiği bölümdür. Çünkü günümüzde kodlanan çoğu zararlı yazılım geri yükleme noktalarına bulaşmaktadır. Zararlı yazılımlar sistem geri yükleme noktalarıyla kaybolabilirler ancak dosyaları duracağı için hala aynı yavaşlama söz konusu olacaktır. Bunun için sistem geri yükleme noktaları kapatılmalı ve hatta silinmelidir.

Windows Açılışı Kontrol Edilmelidir
Zararlı yazılımların silinmemesinin bir diğer nedeni ise açılışta çalışmasıdır. Bildiğiniz gibi açık uygulamaları silmek pek mümkün değildir.Bu nedenle açık uygulamaları gözden geçirmek gerekir. Yine yardımımıza başlat çalıştır alanına yazacağımız msconfig komutu yetişecektir. Ancak şöyle bir durum daha var. Bulaşan çoğu zararlı yazılım CTRL + ALT + DELETE ya da Regedit'i devre dışı bırakmaktadır. Bunun için yardımımıza alternatif yazılımlar yetişecektir..

Hosts Dosyası
Hosts dosyası internette dolaşırken kullanılan bir dosyadır denebilir. Zararlı yazılımlar internet üzerinden bulaştığı için yazılımların en sevdiği dosyalardan biri hosts dosyasıdır.Girilen bir web sitesinin ip adresi hosts içerisinde aranır. Bulunmadığı durumda hizmet sağlayıcıdan istenir ve böylelikle siteye giriş yapılır. Bulaşan zararlı yazılımlar girilen sitelere erişimde kendi ip adreslerini kullanır ve istenmeyen sitelere yönlendirme yapar .Bu değiştirme işleminin önüne geçmek için windowsun kendi içinde bulunan SALT OKUNUR özelliğini hosts dosyası üzerinde uygulamak iyi olacaktır. Hosts dosyası C:\Windows\System32\Drivers\etc içerisinde bulunmaktadır..

Antivirüs Tek Çözüm Değildir !
Dediğimiz gibi antivirüsler tek çözüm değildir. Çünkü internet üzerinde binlerce virüs ,trojan ,malware ,worm ,hijacker vardır. Yukarıda bahsettiğim çözüm önerileri için kullanabileceğimiz programlar hakkında bilgi vereceğim..

RegSeeker İle Başlangıç Kontrolü
Kayıt defterine erişim engeli hakkında bir şeyler söylemiştim. Kayıt defteri erişimi yüzünden bir çok açılış programını göremeyeceğiz.Bunun için 3. parti yazılımı olan RegSeeker ile kayıt defteri taraması yapabiliriz.Açılış sayfalarının değiştirilmemesi sorunu hakkında da bişeyler söylemiştim bunun önüne geçmek için kullanabileceğimiz programlar vardır.Programla tarama yaptıktan sonra belge içerisinde tüm windows servislerinin isimleri yazacaktır.ComboFIX ve SmitFraudFix İle Tarama Yapma
SmitFraudFix hakkında söyleyebileceğim pek bir şey yok. Çünkü program windows xp üzerinde çalışmaktadır. Microsoft desteğini xp'den çektikten sonra kullanan var mıdır diye düşünüyorum. ComboFIX programı ise kurulum gerektirmeyen MSDos üzerinde çalışan bir programdır. Program kurulan bir çok antivirüsten daha etkilidir. Virüslü dosyaları doğrudan silmesi ise virüsün yayılmasını önlemektedir.Programın sonunda analiz sonuçları görünmektedir..
CCleaner İle Temizleme Ve Tarama
Yukarıda bir çok programdan bahsettim.CCleaner bayağı kapsamlı bir program . Register kayıtlarını düzenleme ,tarayıcı çerezlerini temizleme,activex kütüphaneleri gibi çok çeşitli hataları düzenleme işlemi yapmaktadır. Önereceğim programların başında geliyor..


0 yorum:

Yorum Gönder

E-Posta ile Takip Et

Etiketler

0888 0888 222 Numarası 186 2015 Teknoloji 2015 Telefonlar 2015 Yılında Çıkacak Telefonlar Ve Özellikleri 2015 Yılında Dikkat Çeken Ürünler 3D Yazıcı a.oix.net Fişleme Açık Kaynak Kod Açık Kaynak Kodlu Projeler Açık Kaynak Kodlu Uygulama Geliştirme Açılır Menü Düzenleme Açılır Menü Yapma Adobe Adobe Dreamweaver Adobe Dreamweaver Arka Plan Değiştirme Adobe Dreamweaver Arka Plan Rengi Adobe Dreamweaver CSS Adobe Dreamweaver E-posta Adobe Dreamweaver E-Posta Linki Adobe Dreamweaver Link Adobe Dreamweaver Link Verme Adobe Fireworks Adobe Fireworks Palet Grupları Adsense Adsense Bilgileri Adsense E Book Adsense E Kitap Adsense Tips Ağ Araçları Ağ Güvenlik Ağ Güvenlik Araçları Ve Uygulamalar Ağ Güvenlik Önlemleri Ağ İletişim Güvenliği Ağ İletişim Tehditleri Ağ İletişim Ve Saldırılar Ağ İlkeleri Ağ Saldırı Yöntemleri Ağ Saldırıları Ağ Uygulamaları Ağdan Bilgisayar Kontrolü Ağdan Bilgisayarı Kontrol Et Akıllı Telefon Batarya Akıllı Telefon Batarya Ömrü Akıllı Telefon Uygulamaları Analiz Araçları Android Android Apk Android Dosya Yöneticisi Android File Manager Android Format Atma Android İçin Dosya Yöneticileri Android İçin Kod Editörleri Android Kod Android Program Yazma Android Sohbet Programı Android Tablet Formatlama Android Tablet Reset Android Uygulamaları Android Whatsapp APK Android Yazılım Geliştirme Android Z Launcher Android Z Launcher Download Android Zello Antivirus Antivirus Program Antivirüs Antivirüs Hataları Antivirüs İndir Antivirüs Programı Antminer APK Aran Kazan İptal Etme Aran Konuş Kazan Dolandırıcı Aran Konuş Kazan İptali Arkadaşlık Scriptleri Assembly Assembly Programlama Dili Assembly Programlama Simulatörü Assembly Simulatörü Bağlantı Sorunlarını Denetleme Programı Basit Antivirüs Batarya Sağlığı Batarya Sağlık Durumu Öğrenme Benchmark Benchmark FPS Benchmark Test Programı Bilgisayar Bilgisayar Açılışını Hızlandırma Bilgisayar Hızlandırma Bilgisayar Hızlı Açılsın Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır. Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri Bilgisayar Nasıl Hızlı Açılır Bilgisayar Parlaklığı Ayarlama Bilgisayar Parlaklık Bilgisayarda APK Çalıştırma Bilgisayardan instagrama giriş Bilgisayarı Hızlı Açma Bimer Bitcoin Anlatım Bitcoin Cüzdan Bitcoin Kazanma Bitcoin Madenciliği Bitcoin Para Aktarma Bitcoin Para Kazanma Bitcoin Programı blog BlueStacks BlueStacks Apk BlueStacks Çalışan Sürüm BlueStacks İndir Bootstrap Bootstrap CSS Bootstrap Editör Bootstrap Framework Bootstrap HTML Bootstrap Site Yapma Boyutu Düşük Görünüyor Bulut Sunucu Bulut Sunucu İşletim Sistemleri Bulut Sunucu Siteleri Bulut Sunucu Yedekleme Bulut Sunucular C Sharp C# Cep Telefonları Ve Özellikleri Cloud Operating System Cloud OS Code CoIntellect Referans Coin Coin Mining Cointellect Referance Converter CPU Para Kazan çağrı merkezi Çapraz Bağlantı Çıkacak Cep Telefonları Çocuklara Programlama Öğretmek Çocuklara Yazılım Çocuklara Yazılım Öğretmek DDoS Dijital Para Birimleri Dijital Para Kazanma Direnç Değeri Hesaplama Direnç Hesaplama Direnç Hesaplama Programı Disk Hatası DNS DNS Değiştirme DNS Nasıl Değiştirilir DNS Programı Dolandırıcı DoS Dosya Yöneticisi Dreamweaver Dreamweaver Araçlar Dreamweaver Arayüz Dreamweaver Bağlantılar Dreamweaver Başlık Atamak Dreamweaver Dersleri Dreamweaver Hipermetin Dreamweaver Hyperlink Dreamweaver Link Dreamweaver Metin Dreamweaver Metin Hizalama Dreamweaver Metin İşlemleri Dreamweaver Özel Karakterler Dreamweaver Paneller Dreamweaver Renk Dreamweaver Renk Kodları Dreamweaver Site Yapma Dreamweaver Tarayıcı Dreamweaver Tarayıcı Önizleme Dreamweaver Yazı Dreamweaver Yerel Site Edaş Ekran Parlaklığı Ekran Kartı FPS Elektrik Arıza Elektrik Dağıtım Elektrik Hasar En Çok Tutulan Raspberry Pi Projeleri En Ucuz Telefonlar Enerji Enerji Sa EPDK eren sarıgül Eski Bilgisayar Hızlandırma Eski Bilgisayarınızı Hızlandırın Everest Everest Download Everest Full Everest İndir Everest Portable Everest Ultimate F.Lux F.Lux Otomatik Ekran Parlaklığı Ayarlama Programı Facebook Facebook Engelleyenleri Görme Facebook kim engellemiş FinFisher Fireworks Fireworks Açılır Menü Fireworks Anlatım Fireworks Bitmap Fireworks Dersleri Fireworks Maskeleme Fişleme Flash Disk Boyutu Az Görünüyor Flash Disk Kayıp Alan Format Simulatörü FPS FPS Ölçme Gelişen Projeler Gelişmiş Metin Editörleri Gerçek Zamanlı HTML Görüntüleyici Gezinti Gezinti İptal Etme Gezinti.com Gezinti.com Kapatma Google Adsense GPU Para Kazan Güvenlik Monitörleri Half Life 1 Half Life Açık Kaynak Kod Half Life Source Code Hangi Android Programlarını Kurmalıyım Hızlı Açılan Bilgisayar Hızlı Durum Güncelleme Hızlı Mobil Uygulamalar Hızlı Web Sitesi Yapma HTML HTML Görüntüleme Programı HTML Görüntüleyici HTML PDF Converter HTML PDF Dönüştürme IP IP Adresi IP Değiştirme IP Değiştirme Eklentisi İndirimdeki Telefonlar İndirimli Cep Telefonları İndirimli Telefonlar instagram instagram giriş instagrama bilgisayardan girme İnternet Bağlantı Sorunları İnternet Bağlantı Sorunlarını Denetleme İnternet Güvenliği İnternet Kablosu İnternet Kablosu Çakma İnternet Kablosu Nasıl Takılır İnternet Kablosu Yapımı Resimli Anlatım İnternet Saldırıları İnternet Saldırıları Önleme İnternet Tarayıcıları İnternet Virüsü Temizleme İnternete Bağlanmıyor İnternetten Bilgisayar Kontrolü İnternetten Para Kazan İnternetten Site Yapma İnterpol İnterpol Virüsü İnterpol Virüsü Nasıl Silinir? İnterpol Virüsü Silme İşinizi Kolaylaştırabilecek Uygulamalar İşletim Sistemi Hataları Java Java Araçları Java C# Dönüştürme Java CSharp Converter Java CSharp Dönüştürme Java Derleyici Java Dili Nedir Java Dilini Tanıyalım Java Kod Geliştirme Java Nedir Java Programlama Java Programlama Dili Java Programlama Geliştirme Joomla Joomla Kurulumu Kablo Çakma Resimli Anlatım Kayıp Alanlar Kaynak Kod Kişisel kişisel site Kod Dönüştürücü Kod Yazmadan Android Program Yapma Kod Yazmadan Mobil Uygulama Geliştirme Kod Yazmadan Program Yapma Kod Yazmadan Telefon Uygulaması Yapma Kod Yazmadan Web Sitesi Yapma Kredi kartı dolandırıcıları Küçük Boyutlu Antivirüs İndir LAN PC Kontrol Laptop Batarya Laptop Batarya Süresi Laptop Batarya Uzatma Laptop Pil Ömrü Laptop Pil Ömrünü Uzatmak İçin Yapılabilecekler Linux Linux Yedekleme Localhost Localhost Joomla Localhost Kurulum Localhost SMF Kurulumu Localhost vBulletin Kurulumu Localhosta Joomla Kurulumu Localhosta SMF Kurma Localhosta vBulletin Kurma Localhosta vBulletin Kurulumu Localhosta Wordpress Kurulumu Maksimum Batarya Ömrü Olan Telefonlar Maskeleme İşlemi Media Oynatıcı Hataları Melih Gökçek Metin Editörleri Metin Maskeleme Microsof Microsoft Windows 10 Microsoft Windows 9 Microsoft Windows Haber Mini Bilgisayar Mining Mobil Mobil Oyun Yapma Mobil Uygulama Geliştirme Mobil Uygulama Yapma Mobil Uygulamalar Mühendislik Müşteri Temsilcisi Nasıl Programlama Dili Öğrenilir Nasıl Vista Format Atılır Nasıl Windows7 Format Atılır Nasıl XP Format Atılır Nokia Z Launcher Android İndir Odun Herif Onaltı Tabanında Renk Kodları Online Dönüştürücüler Online HTML Online HTML PDF Dönüştürücüler Online Mobil Online PDF Online Web Site Yapma Online Web Sitesi Yapma Online Yedekleme Online Yedekleme Siteleri Open Source pagerank Paralel İnternet Kablosu Paypal Paypal Dolandırıcılığı Paypal phishing phishing mail phishing siteleri phishing yapma Phorm PHP PHP Scriptleri PHP Sosyal Paylaşım Scriptleri Profesyonel Android Programları Program Hataları Program kurmadan facebookta engelleyenleri görme Programlama Dili Programlama Fikirleri Programlama Öğrenmek Programlama Öğretmek Programlar Programsız Programsız Batarya Durumu Programsız Batarya Sağlık Durumu Programsız Engelleyenleri Gör Proje Proje Geliştirme Proteus Proteus Full Proteus İndir Proteus Kurulum Anlatım Proteus Resimli Anlatım Raspberry OS Raspberry Pi Raspberry Pi Bilgisayar Projeleri Raspberry Pi Bilgisayarlar Raspberry Pi Nedir Raspberry Pi Program Raspberry Pi Proje Raspberry proje Yapma Raspbian OS Renk Kodları Resim Maskeleme Resimli Vista Kurulumu Resimli Windows7 Kurulumu Resimli XP Kurulumu Rich Text Editor RJ45 RJ45 İnternet Kablosu RJ45 İnternet Kablosu Çakma Samsung Android Tablete Nasıl Format Atılır ? SDPA SDPA Nedir SDPA Turkcell Skype Skype Durum Değiştirme Skype Durum Güncelleme Skype Hızlı Durum Değiştirme SMF SMF Kurulumu Social Networking Social Networking Script Sohbet Programı Sosyal Medya Sosyal Mühendis Sosyal Mühendislik Sosyal Mühendislik Nedir? Sosyal Mühendislik Yolları Sosyal Paylaşım Ve Arkadaşlık Scriptleri Source Source Code Stealthy Tablete Format Atma Tablete Nasıl Format Atılır Tarayıcı Eklentileri Tarayıcı Güvenliği Tarayıcı Güvenliği İçin Monitörler Tarayıcı Onarma Tarayıcı Temizleme Tarayıcı Virüsü Temizleme Teknolojik Ürünler Telefon Uygulamaları Telsiz Konuşma TİB TİB TTNet Fişleme Toroslar TTNet Turkcel Abonelik Turkcell Turkcell Abonelik İptali Turkcell Aran Konuş Turkcell Aran Konuş Kazan Turkcell Dolandırıcı Turkcell SDPA Nedir Turkcell Video Plus Turkecll Haberler Twitter Twitter Gizlenen Hesap Twitter Gizlenen Hesap Görme Twitter Hesap Şu Ülkelerde Gizlenmiştir Twitter Sansür Twitter Sansürlenen Hesap Ubuntu Ubuntu İçin Alternatif Tarayıcılar Ubuntu İnternet Tarayıcıları Ubuntu Tarayıcıları Ubuntu Web Browser Ubuntu Windows 8 Ubuntu Windows Kurulumu Ubuntu Wubi Kurulumu Ucuz Telefonlar Ucuzlayan Telefonlar USB Depolama Aygıtlarındaki Kayıp Alanlar USB RJ45 Kablo Uygulama Geliştirme Uyumsuz Yazılımlar Uzak Bağlantı Uzak Masaüstü Bağlantısı Uzun Batarya Ömürlü Akıllı Telefonlar Uzun Süre Giden Şarjlı Telefon Uzun Şarjlı Akıllı Telefon vBulletin Kurulumu Virüs Silme Vista Format Atma Vista Kurma Wamp Wamp Kurulumu WAN PC Kontrol Web - Seo Web Analiz Web Araçları Web Browser Virüs Temizleme Web Geliştirici Web Geliştirici Bulut Sunucuları Web Geliştirme Programları Web Güvenlik Web Mobil Uygulama Web Security Web Site Analiz Araçları Web Site Sayacı Web Sitesi Yapma Web Sitesinin Analizi Web Tarayıcıları Web Uygulama Geliştirme Whatsapp Whatsapp Android Whatsapp Apk Whatsapp Tehlike Whatsapp Tehlikeleri Whatsapp Virüs Whatsapp Web Windows Windows 10 Download Windows 7 Format Simulatörü Windows 7 Format Simulatörü Download Windows 9 Windows 9 Beta Windows 9 Fiyat Windows 9 Haberleri Windows 9 Özellikler Windows 9 Yenilikler Windows Download Windows Düzenleme Windows İndir Windows Problemleri Windows Programlar Windows Update Error Wİndows Virüs Windows Vista Nasıl Kurulur ? Windows XP Nasıl Kurulur ? Windows10 Windows10 İndir Windows7 Windows7 Format Atma Windows7 Format Atma Simulatörü İndir Windows7 Kurma Windows7 Nasıl Kurulur ? Wordpress Wordpress Kurulumu Wordpress Nasıl Kurulur Wubi Wubi Windows Kurulumu XP Format Atma XP Kurma Yararlı Android Uygulamaları Yazılım Eğitimi Yazılım Hataları Yazılım Öğrenmek Yedekleme Diskleri Yeni Cep Telefonları Yeni Teknoloji Yerel Site Oluşturma Youtube Youtube Engelleme Youtube Sansür Z Launcher Z Launcher APK Zello Zengin Metin Editörleri Zengin Metin Editörleri İndir ZenMate